Žáci ze základní školy v Bohuslavicích strávili velmi příjemný a zajímavý den v třebechovickém Muzeu betlémů. Navštívili adventní výstavu betlémů, která v čase adventu v muzeu probíhá, k vidění bylo množství druhů betlémů vyrobených z různých materiálů v čele s největším a světově proslulým Proboštovým betlémem, vyrobeným před 100 lety právě v Třebechovicích pod Orebem. Děti si mohly vyzkoušet funkčnost a podstatu ručně poháněných dřevěných částí jednotlivých betlémů a shlédly i příběh Proboštova Betléma, který krátce vysvětluje myšlenku a vznik tohoto unikátního a ve světě ojedinělého díla českých rukou. Mohly se také na chvilku převléknout za Marii s Josefem a Tři krále, a i s dary přijít ke kolébce Jezulátka, pohrát s mechanickými dřevěnými hračkami nebo si vystřihnout a sestavit papírový betlém.
Nezapomněli jsme ani na vrch Oreb – dávné shromaždiště “chorebitů” – stoupenců Jana Husa. Na Oreb jsme vystoupali z jižní strany Viniční ulicí po 75 schodech, prohlédli si zvenčí jednolodní kostel Božího těla a přes hřbitov rozkládající se na vrchu Orebujse opět sestoupili dolů na náměstí. Krásný adventní výlet si děti užily a se spoustou zážitků se vrátily domů.

Pokud se chcete na cokoliv zeptat,
neváhejte nás kontaktovat.

 

Rádi vám odpovíme.

Kontaktní informace

725 378 178

Bohuslavice 175, Bohuslavice, 549 06

Navštivte nás na YouTube:

© 2022 – Základní škola a mateřská škola Bohuslavice, web & design: FELAX