Sešli jsme se před budovou školy na náměstíčku. Prvňáčci se svými nejbližšími čekali v přístřešku školy. Po přivítání panem ředitelem a panem starostou jsme se společně vydali na slavnostní první cestu do budovy školy. Vítali nás starší žáci se svými paními učitelkami, s paní vychovatelkou, paní školnicí a paní kuchařkou. Ve třídě pak následoval slavnostní program, děti seděly v kruhu se svou učitelkou, každý se představil a řekl, co dělá nejraději a na co se nejvíc těší. Naprostá většina se nejvíc těší na úkoly. První úkol si už nesli s sebou, namalované sluníčko, které si umístili na katedru. Děti byly pasovány na školáky, dostaly medaili „Jsem školák“, uvítací list a školní rozvrh. Od pana starosty pak ještě pamětní knihu o okolí Bohuslavic a velký kornout dobrot. Prvňáčci a jejich doprovod měli taky možnost prohlídnout si krásně nazdobenou školu s nově upravenými prostory hudebny a budující se nové knihovny. Domů si odnášeli určitě krásné zážitky na svůj první den ve škole a taky plnou aktovku se Slabikářem.

Přejeme všem školákům, ať se do školy stále těší, jako tento první den!

Mgr. Libuše Trlidová